Domaine-de-Labarthe@Vera-Vinrum
Rodina Albertovcov uprostred vinobrania ©All Rights Reserved

Domaine de Labarthe

Vinohrad dedený z otca na syna takmer 500 rokov!

Rok 1550 je známy viacerými milníkmi. Je to napríklad rok založenia Helsínk vo Fínsku, Ramalláhu v Palestíne, Acapulca v Mexiku ... a vinohradu de Labarthe, ležiaceho neďaleko mesta Gaillac vo Francúzsku.
Nepochybne sa jedná o jedno z najstarších vín, ktoré ponúka Vera Vinum!
Gaillac je spolu s údolím Rhôny jednou z najstarších vinárskych oblastí vo Francúzsku. Je obrábaná od staroveku, pretože je pomerne blízko k starobylému prístavu Narbonne, ktorý bol v tom čase na západe druhým najdôležitejším prístavom po Ríme.
Rodina Albertovcov obhospodaruje túto vinicu už 15 generácií. Dnes má doména rozlohu 60 hektárov a od roku 2013 kultivuje 100 percentne ekologické víno. Zastúpené sú všetky pôvodné odrody hrozna Gaillac: Loin de l'Oeil, Mauzac pre biele a Braucol, Duras, Prunelart pre červené víno. V tomto vinohrade sa však pestujú aj iné odrody hrozna, ako napríklad Sauvignon alebo Syrah.
Gaillac je región, ktorý je už milovníkom vína vo Francúzsku veľmi známy... inými krajinami je však vo veľkej miere stále ignorovaný. Vera Vinum vám ponúka skutočný objav s odrodami hrozna, ktoré neexistujú nikde inde na svete!

Viac: domaine-labarthe.com/fr


Nachádza sa tu 1 produkt.

Zobrazuje sa 1-1 z 1 položiek

Aktívne filtre