Zwinery
Vinár Peter Pekár. ©All Rights Reserved

Zwinery

Slovenské Naturálne vína s minimom síry.

Pivnice sa nachádzajú neďaleko obce Želovce v okrese Veľký Krtíš. Vínne pivnice boli vytesané v mäkkej hornine a vznikli pravdepodobne v stredoveku ako úkryt pred plienením výbojných vojsk. V 20. storočí sa na ne akosi pozabudlo a až v 70. rokoch sa partie ľudí rozhodli vyčistiť toto miesto a postupne v ich blízkosti pestovať hrozno a dorábať víno.

Vinár Peter Pekár sa po dlhoročných skúsenostiach s výrobou vína pre vlastné potešenie v roku 2017 rozhodol a svoju výrobu posunul na profesionálnu úroveň. Dnes ponúkajú vína aj nám ostatným vínomilcom.

Cieľom mladého vinára je výroba jedinečných vín, ktoré vyrába tradičnou metódou. Vina sú nečírené, nefiltrované a vegán. Naturálne vína s minimom síry bez certifikácie Bio či Vegán, ale vinár zdôrazňuje, že nepoužíva číridla, želatínu, bielka čo zaručuje že je víno vhodné aj pre našich priateľov vegánov. Vína sú tiež vyrobené bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok, iba prirodzené kvasinky, ktoré sa nachádzajú v bobuliach hrozna.

Viac: zwinery.sk


Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti.

Nájdite znova to, čo hľadáte