O nás

Vášeň pre dobré veci, a chuť zmeniť spôsob spotreby spojila dvoch priateľov, dve kultúry v jeden krásny projekt.  Veríme, že vám umožníme cestovať v najväčšom pohodlí, u vás doma, v kruhu priateľov, pri poháriku dobrého vína.Tím_Vera Vinum


Náš výber bio, biodynamických a naturálnych vín je prísľubom vychutnania si autentického, živého „terroir“ zo zdravých organických viníc. Celoročne pracujeme s vinármi ktorí zdieľajú svoju kreativitu, svoje bláznivé nápady a svoju lásku k viniciam. Baví nás hľadať a prekračovať hranice poznaného. Pomôžeme vám objaviť nové regióny, nové odrody, nove arómy a chuťe.


 


Oľga Malániková_Vera Vinum
Olga Malániková

Konateľka

Po viac ako 11 tich rokoch vo Francúzsku a skoro 1o rokoch v medzinárodnom obchode som sa rozhodla vrátiť domov na Slovensko.
Hlavnou myšlienkou nášho projektu VERA VINUM  bola chuť predstaviť na Slovensku skutočné Francúzske vína. Vína ktoré odzrkadľujú nekonečnú rozmanitosť ktorú môže táto zaujímavá krajina ponúknuť“. Postupne sme začali spoznávať organické vína aj v iných krajinách a rozhodli sme sa spustiť e-shop s vínami ktoré sú overené, vyskúšané a hlavne iba z ekologického vinohradníckeho poľnohospodárstva.


Gérald_Vera Vinum

Gérald Bonnard

  Spoluzakladateľ

„Po viac ako 12 rokoch vo svete energie som sa rozhodol vrátiť k rodinným vinárskym koreňom. Ochutnávam vína z celej Európy a zabezpečujem, aby vína ktoré sa dostanú ku klientom na Slovensku, poskytli výnimočný zážitok a novú vôňu a chuť. Výzva je obrovská a vďaka vašej spätnej väzbe sa pokúsime objaviť stále viac nových, výhradne organických vín! “

 

------

ROK 2021

Cestou Necestou August -September 2019

Biodynamické prípravky v Chateau Margaux, harmanček, kravský roh, žihľava a lunárny kalendár je Biodynamickým vinárom vždy po ruke 

Údolie Rhôny je známe svojimi výnimočnými bielymi ci rosé odrodami, červené sú menej známe ale Pinot Noir poznáme všetci ;) 

-------

ROK 2022

Cestou Necestou Júl 2022


Pravidelne navštevujme svojich vinárov , tak ako Château Les Croisille
Francúzska oblasť Cahors je jednou z najdynamickejších regiónov v juhozápadnom Francúzsku. Château Les Croisille je jednou z viníc, ktoré sa podieľajú na tejto dynamike, trvalo využívajú udržateľné poľnohospodárske postupy a moderné vinárske techniky ktoré ruka v ruke s dlho ročnými skúsenosťami vytvárajú vína Malbec s jemnosťou, sviežosťou a rovnováhou.