• Novinka
Vegan
Demeter

BEDDA NERO D'AVOLA

Lunaria
Červené víno suché 14 % Taliansko
13,50 €
S DPH 4 dni

Nero d'Avola, "slnečné víno" zo Sicílie, vás očarí rozmanitými chuťami

Množstvo

Objavte Nero d'Avola, jedinečné "slnečné víno" zo Sicílie, ktoré kombinuje svieže čerešňové a bohaté čokoládové tóny, a zároveň ponúka vysoký obsah antioxidantov pre zdravší pôžitok.

Názov tejto výnimočnej odrody pochádza z ovocia „čierne bobule“ a z mesta Avola v oblasti Syrakúzy.

Odrodu Nero d'Avola priniesli na Sicíliu pred niekoľkými storočiami grécki kolonizátori. Postupom času sa táto odroda dokonale prispôsobila miestnym podmienkam a stala sa najznámejšou a najvýznamnejšou odrodou čierneho hrozna na Sicílii.

Sicílske vína, známe ako „slnečné vína“, sú oslavou jedinečného podnebia tohto ostrova. Hrozno, ktoré dozrieva pod teplými sicílskymi slnečnými lúčmi, prináša po vinifikácii plné vína s nezameniteľnou majestátnosťou. Kombinácia pahorkatiny, vápenatej alebo tufitovej pôdy a priaznivých klimatických podmienok vytvára ideálne prostredie pre pestovanie tejto odrody.

Čo robí Nero d'Avola ešte zaujímavejšou, je jej schopnosť produkovať vína s rozmanitým charakterom. V chladnejších podnebiach ponúka svieže, ovocné tóny s nádychom čerešní a sliviek, zatiaľ čo v teplejších oblastiach vína získavajú hlbšie, bohatšie chute so stopami čokolády a čiernych korení. Okrem toho je táto odroda známa svojím vysokým obsahom antioxidantov, čo z nej robí nielen lahodný, ale aj zdravý výber..

Farba: Rubínovo červená
Vôňa :  s tónmi bobúľ, čerešní, sliviek s korenistými a balzamovými tónmi.
Chuť: Mäkka v ústach, zamatová, elegantná

Odporúčame servírovať : Hodí sa k červenému mäsu, pečienke a vyzretým syrom

Teplota pri servírovaní: 16- 18 ° C.

Odroda Nero d'Avola 100%

CertifikácieDEMETER, VEGAN