Kód produktu
LUN-PZP-23
Vegan
Demeter
No Sulfites

Pecorino bez pridanej síry

Lunaria
Biele víno 13 % Taliansko
13,00 €
S DPH 4 dni

Biele Talianske víno Pinot Grigio bez pridanej síry 

Množstvo

Talianske biele víno bez pridanej síry je perfektnou voľbou pre ľudí s rôznymi alergiami, vrátane alergie na síru, a pre vegánov.

S osviežujúcou chuťou letného ovocia sa výborne hodí k cestovinám, vegetariánskym alebo zeleninovým jedlám a morským plodom.

Biele vína, ako Pinot Grigio z centrálneho Talianska, sú nielen lahodné a svieže, ale aj bez pridanej síry a biodynamické čím sú ideálne pre alergikov. Tento región je známy svojimi čistými, ľahkými a osviežujúcimi bielymi vínami, ktoré sú skvelou voľbou pre každého, kto hľadá kvalitné víno bez chémie či iných alergénov. 

Farba: jemne oranžová
Vôňa : maliny
Chuť: jemná mineralita so súhrou grapefruitu, hrušky a bielych kvetov

Odporúčame servírovať : cestoviny, morské plody


Teplota pri servírovaní: 12 ° C
Ročník: 2023
Odrody: Pinot grigio

SO₂: bez pridanej síry

Certifikácie: DEMETER, VEGAN

Výroba vína bez pridanej síry: Víno bez pridanej síry sa vyrába s dôrazom na prírodné v tomto prípade aj biodynamické postupy, ktoré minimalizujú potrebu pridaných chemikálií. Pri tomto procese sa hrozno starostlivo vyberá a spracováva s maximálnou hygienou, aby sa zabránilo nežiaducim mikroorganizmom. Fermentácia prebieha za kontrolovaných podmienok, často za pomoci prirodzene sa vyskytujúcich kvasiniek. Stabilizácia a skladovanie vína prebiehajú v inertnom prostredí, často pri nízkych teplotách, aby sa zabránilo oxidácii. Vďaka týmto metódam je možné vyrobiť víno, ktoré si zachováva svoju čistotu a čerstvosť bez potreby pridania síry.

Nie len že je hrozno dopestované v najväčšej kvalite s certifikáciou DEMETER ale aj ďalšie aspekty boli navrhnuté a zrealizované tak, aby sa minimalizoval ich dopad na planétu. Nálepka na fľaši je navrhnutá tak, aby bola pripevnená iba jedným malým bodom lepidla, čo uľahčuje jej odstránenie a tým aj správnu recykláciu.