Rulandské Modré červené víno z kvalitného bio hrozna
Kód produktu
PAP-RUMO-18
Agriculture Biologique

Rulandské Modré

Papillon - Víno od Francúza
Červené víno 0,75 L suché 12.5 % Slovensko
11,80 €
S DPH

Nízkohistamínové víno z kvalitného bio hrozna je ľahké, svieže, červené suché víno.

Množstvo
Vypredané


Papillon alebo Víno od Francúza vám prináša červené suché víno Rulandské Modré z kvalitného bio hrozna v ľahkom, sviežom a chutnom prevedení. Vypestované s láskou, rešpektom k hroznu a bez použitia pridaných látok. V tomto víne nenájdete iba pravdu, ale aj chute a arómy z Devičského chotára ktorý leží na rozhraní Štiavnických vrchov a Krupinskej planiny.

Pôvod odrody Rulandské Modré je pravdepodobne vo Francúzsku v oblasti Burgunsko. Rulandské Modré alebo medzinárodne Pinot Noir vychádza zo slova "Pinot" doslova z francúzskeho slova "pin", v preklade "borovica". Strapec tejto odrody je totiž pomerne malý a veľmi kompaktný, svojím vzhľadom naozaj môže pripomínať ešte uzavretú šišku borovice. Slovo "noir", teda slovensky čierny, označuje vo Francúzsku všeobecne modré odrody.

Rulandské Modré je starobylá francúzska odroda ktorá má tenkú šupku a bezfarebnú dužinu preto sa lisovaním celého hrozna ľahko získavajú aj bezfarebné vína - klarety, ktoré sú súčasťou základu zmesi na výrobu francúzskych klasických šumivých vín Champagne nazývané tiež "blanc de noir".

Najznámejšie vína z tejto odorody ale pochádzajú z oblasti Burgunsko. Je veľmi známe, že Pinot Noir ponúka veľmi rozmanitú paletu vôní a výrazov spojených so samotnou podstatou terroiru, z ktorého pochádza.

RULANDSKÉ MODRÉ - Papillon je 5 dni macerované na šupkách, remontáž a zrelo 5 mesiacov v sklolaminátovej nádobe.

Vína z vinárstva Víno od Francúza sú vhodne pre vegánov.

Histamín menej ako 0,5mg/L.

Farba:  Ľahké ,svetlé červené vínko.
Vôňa:  Čerstvé červené plody
Chuť  Čerešňa či čierna ríbezľa vo veľmi jemnom ľahkom prevedení.

Zvyškový cukor : 0,1 mg/l.

Odporúčame servírovať : kohút, sliepka na víne, teľacie, grilované kuracie mäso či k Ratatouille ( ratatuj ) ,  syr camembert.

Teplota pri servírovaní: 16-18 ° C , cez leto jemne vychladené spríjemní aj teplé večery.

Odroda: Rulandské Modré.

SO₂: 33mg/L.
Certifikácie: Víno je vegánske