Domaine Eisgrub ©All Rights Reserved

„LEDNICE, NIC VÍCE“

Každé víno má svoj príbeh a predstavuje originálny produkt.

Za vínami tohto vinárstva stojí, okrem ďalších spolupracovníkov, aj doc. ing. Mojmír Baroń, Ph.D., vedúci ústavu vinohradníctva a vinárstva na Záhradníckej fakulte Mendelovej univerzity v Brne.  

Hlavným výrobným cieľom je predovšetkým maximálne využiť potenciál prírody, odraziť unikátny terroir lednických viníc a minimalizovať množstvo vstupov počas výroby.

Každé víno je starostlivo a individuálne uchopené na základe vlastností hrozna, z ktorého je vyrábané. Hlavnú výrobnú stratégiu predstavuje maximalizácia extrakcie pozitívnych látok z hrozna, dlhý kontakt s kvasničnými kalmi a tradičná výroba v agátových a dubových drevených sudoch vyrobených moravskými debnármi. Tým vzniká unikátna väzba troch najdôležitejších prvkov pri výrobe vín s vysokou akosťou a dlhodobým potenciálom zrenia. Ročná produkcia cca 15 000 fliaš je rozdelená do malých šarží (cca 1000 fliaš) od šarže, čo dáva priestor na individuálny prístup ku každej surovine. Každé víno tak má svoj príbeh a predstavuje originálny produkt. 

Počet produktov: 2

Zobrazuje sa 1-2 z 2 položiek

Aktívne filtre